چرا زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

 

زبان توسعه یافته ترین ابزار فکری است که برای برقراری ارتباط بین انسان ها و جوامع انسانی به کار گرفته می شود.گرچه با ابزارهای دیگری مانند علائم و نشانه ها - هنرهای بصری همچون نقاشی و مجسمه سازی - نیز می توان ارتباط برقرار نمود.

اما انتقال مفاهیم پیچیده ذهن به ساده ترین و کامل ترین شکل ممکن از طریق زبان نوشتاری و گفتاری ممکن است.در دنیای امروز اگر بخواهید در رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه های معتبر ایران و جهان ادامه تحصیل دهید،اگر بخواهید از منابع مطالعاتی خارجی استفاده کنید،اگر بخواهید ارتباط تنگاتنگی با دنیای پیرامون خود داشته باشید، اگر بخواهید به عنوان نماینده شرکت های بین المللی در ایران فعالیت کنید،اگر......

 

آموختن زبان انگلیسی باید یکی از اولویت های اول زندگی شما باشد.

 

چگونه انگیزه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی تقویت کنید؟

 

1- خود را در آینده تصور کنید. شما باید بدانید که تسلط یافتن به زبان انگلیسی واقعا امکان پذیر است،تصور کنید که می توانید با یک مخاطب بومی همانگونه صحبت کنید که با زبان مادری خود حرف می زنید این تصور به شما اعتماد به نفس یادگیری می دهد.

 

2- هر زمان که می توانید از دانسته های زبان انگلیسی خود استفاده کنید. این نکته خیلی مهم است هر چقدر بیشتر از زبان انگلیسی در موقعیت های مختلف استفاده کنید بیشتر تمایل به یادگیری آن در شما ایجاد می شود.از فیلم ها و کارتون های ساده تا بازی های پیچیده کامپیوتری به زبان انگلیسی

می تواند شما را در این امر مهم یاری کنند.

 

3- دوستی را بیابید که در حال آموختن زبان انگلیسی است. اگر بتوانید دوستی پیدا کنید که مشغول فراگیری زبان انگلیسی باشد شما در یک موقعیت فوق العاده انگیزشی برای یادگیری زبان قرار خواهید گرفت.

 

 

 

 

 

4- به یاد داشته باشید که چیزهای زیادی راجع به زبان انگلیسی می دانید اما نیاز است به طور علمی به آنها سامان دهید.شما هم اکنون احتمالا قدری زبان انگلیسی را می دانید. حالا وقت آن است که با آموزش سیستماتیک زبان انگلیسی مهارت -Speaking - Writing - Listening - Reading خود را تقویت کنید.

 

 

 

 

 

 

5- درباره اهمیت یادگیری زبان انگلیسی تحقیق و مطالعه کنید.پی بردن شما به اهمیت یادگیری زبان شما را مصمم به یادگیری آن می نماید.

 

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا باید شروع کرد؟

 

اکثر متخصصان امر یادگیری زبان معتقدند که بچه ها در پایان 4 سالگی با تسلط نسبی نسبت به زبان مادری می توانند زبان دوم را یاد بگیرند. این متخصصان معتقدند که زبان یک مهارت است که برای یادگیری آن باید تمرین زیادی کرد این تمرین باید متناوب، مستمر و طولانی باشد.بنابراین توصیه می شود فراگیری زبان از سنین خردسالی آغاز شود چون کودک حافظه قوی و وقت کافی برای یادگیری را دارد.

 

2 شرط

 

بنیادی برای یادگیری مکالمه انگلیسی

 

1- هرگز سعی نکنید مطالبی را که می شنوید لغت به لغت ترجمه کنید، سعی کنید تا مفهوم مورد بحث را به کمک معلومات، تکنیک ها، متدها،تجربیات شخصی و حدس درک کنید.

 

2- نوشتن آنچه که می شنوید از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر مطالبی را که می شنوید بنویسید قطعا پس از درک مطلب و نوشتن آن با کسب تجربه در این امر قادر خواهید بود که از طریق مکالمه با دیگران ارتباط برقرار نمایید.

 

یک آموزشگاه زبان خوب چه ویژگیهایی دارد:

 

الف) مدیریت موسسه : اولین ویژگی موثر در فاکتور های اساسی برای یک آموزشگاه زبان خوب ، کیفیت مدیریتی آموزشگاه می باشد. به طور کلی مدیریت یک آموزشگاه نقش اساسی در همه شرایط موفقیت را دارد. و داشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه کمک اساسی به رشد و بالندگی می نماید.

 

ب) متد و منابع آموزشی : یک آموزشگاه زبان خوب در انتخاب منابع آموزشی وسواس زیادی داشته

 • شیراز
  چهار راه ریشمک-بلوار امیر کبیر کوچه 26 اولین فرعی سمت راست

 • با بیش از 17سال سابقه موفق آموزشی و مجوز رسمی از آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز
 •  
 • 38384503(071)
 • 38384609(071)
 • 09395094169

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟
 • عالی
 • خوب
 • متوسط
 • ضعیف

لینک های مفید